Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności dla strony internetowej www.targi.lublin.pl
Spółka Targi Lublin S.A. zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Targów Lublin S.A.
Status zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Ukończone wdrożenia na styczeń 2022 roku:
- ikona zwiększająca kontrast
- przycisk powiększający czcionkę
Niedostępne elementy i treści:
- w filmach nie ma napisów dla osób niesłyszących i głuchych.
- formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu.
Targi Lublin S.A. w znaczącym stopniu dostosowały swoją stronę internetową. Na bieżąco analizujemy i weryfikujemy powyższe niedostosowania w celu ich skutecznej eliminacji.
Wyłączenia:
Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Skróty klawiaturowe:
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Data publikacji strony internetowej: wrzesień 2002 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: grudzień 2018
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2025-03-20.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-04-10.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Targi Lublin S.A.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adres mailowy info@targi.lublin.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc pod numer telefonu 797 970 211. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
- Miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami są wyznaczane przy samym wejściu według zapotrzebowań danego wydarzenia. Oznakowanie miejsc jest pionowe.
- W holach głównych są zamontowane w podłożu wycieraczki.
- Brak wejścia po schodach do budynku. Wejście z poziomu terenu.
- W budynku są windy.
- W budynku są toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
- Wszystkie drzwi w budynku są odpowiedniej szerokości, łatwo się otwierają oraz mają wygodne klamki.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
- W budynku są zamontowane poręcze przy schodach i pochylni.
- Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Dostępność informacyjno-komunikacyjna
- Jest możliwe zapewnienie innych form komunikacji niż rozmowa przez telefon – mail, wysyłanie SMS, Messenger, Instagram.
- Nie ma możliwości skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego na miejscu ani online.
- Brak pętli indukcyjnej.
- Dostępne on-line formularze kontaktowe, wnioski.