Wielkie, konne show w Lublinie

2/13/2019 8:48:57 AM

Share

Już po raz siódmy dzięki CAVALIADZIE, w dniach 31.01 – 3.02.2019 tereny Targów Lublin zamienią się w arenę międzynarodowych zmagań jeździeckich, a trybuny wypełnią się kibicami, którzy będą podziwiać najlepszych sportowców z Polski i Europy. CAVALIADA Tour jest jednym z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w tej części świata. Z roku na rok rośnie jakość tego wydarzenia, a wraz z nią liczba zgłaszających się jeźdźców i koni.

W projekcie CAVALIADA Tour, najbardziej wyjątkowa jest społeczność, która powstała wokół tego wydarzenia. #wearecavaliada to nie tylko hasło na koszulkach, to swoisty wymiar wspólnoty, która żyje CAVALIADĄ i stanowi jej bardzo istotny fundament. Fenomenalne jest poczucie jedności, jakie udziela się nie tylko rzeszom młodych w Programie Wolontariat, ale także partnerom CAVALIADY i zawodnikom, a także tysiącom kibiców, którzy zasiadają na trybunach i przed telewizorami – podkreśla Dominik Nowacki, Dyrektor CAVALIADA Tour.

Od czwartku do niedzieli kibice będą mogli zobaczyć najlepszych zawodników z Polski i Europy, z czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, wszechstronnego konkursu konia wierzchowego, ujeżdżenia i powożenia. Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność widowiskowych konkursów, jak czwartkowa Potęga Skoku, podczas której zawodnicy będą próbowali pobić rekord 220 cm w skoku przez mur ustanowiony przez Thomasa Kleisa z Niemiec, piątkową rywalizację Venus vs Mars (kobiety kontra mężczyźni), jak również sobotni niezwykle szybki i muzyczny Speed&Music.

W ramach CAVALIADY Tour zostanie rozegrany również Halowy Puchar Polski w Powożeniu oraz emocjonujący cross WKKW. – Cavaliada w Lublinie dzięki niepowtarzalnej publiczności zawsze gwarantuje niesamowite emocje również dla nas, zawodników. Mam nadzieję na kolejny, udany występ, który pozwoli mi utrzymać pozycję lidera rankingu – mówi Paweł Warszawski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski WKKW i lider rankingu Lotto Eventing Tour.

Dwoma najbardziej prestiżowymi, pod kątem sportowym konkursami będą: piątkowa duża runda i niedzielne Grand Prix Lublina o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego. Obydwa są zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i CAVALIADA Tour.

Ponadto ogromne emocje wśród publiczności z pewnością wywołają zmagania dzieci na kucach w zawodach z cyklu CAVALIADA Future i konkursie sztafet. Nie zabraknie również pokazów dla publiczności, a także targów sprzętu i akcesoriów jeździeckich.

Dodatkowo, dla grup szkolnych i przedszkolnych organizator przygotował bezpłatne zwiedzanie CAVALADY. W piątek, 1 lutego najmłodsi goście będą mogli podziwiać na arenie głównej zmagania najlepszych, polskich zawodników i zagranicznych gwiazd.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cavaliada.pl. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronach: www.bilety.mtp.pl, www.ticketmaster.pl oraz tixer.pl, a także w salonach EMPIK.