Cav​aliada Lublin - Co nas czeka?

29.01.2020 16:07:22

Podziel się

Startujemy już jutro! 30.01-02.02.2020 r.

Niezapomniane atrakcje, masa sportowych wrażeń czekają na kibiców CAVALIADA Lublin. Po raz ósmy na terenie Targów Lublin w dniach 30.01-02.02.2020 miłośnicy jazdy konnej będą mogli podziwiać najlepszych zawodników czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, powożenia i WKKW. Nie zabraknie rozrywkowych konkursów specjalnych, takich jak: Venus vs. Mars (kobiety kontra mężczyźni), Potęga Skoku czy Speed & Music. CAVALIADA w Lublinie to także drugi etap Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi i we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Nie zabraknie również uwielbianych przez kibiców rozgrywek dzieci na kucach – CAVALIADA Future oraz konkursu sztafet.

 

Podczas Wielkiego Święta Jeździectwa, będzie można podziwiać znakomitych zawodników Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, w jego najbardziej widowiskowej próbie crossu. Nie zabraknie liderki rankingu LOTTO Eventing Tour i Halowego Pucharu Polski – Darii Kobiernik, drugiego Jana Kamińskiego i trzeciej Małgorzaty Koryckiej. Halowy Puchar Polski WKKW odbędzie się w piątek o godzinie 18:45.

 

 

Fani skoków przez przeszkody nie mogą ominąć dużej rundy, która rozpocznie się w czwartek popołudniu konkursem 140 cm. W kolejnych dniach aż dwa konkursy tej rangi, ale z przeszkodami wysokimi na 145 cm będą zaliczane do światowego rankingu i CAVALIADA Tour - piątkowa duża runda i niedzielne Grand Prix. Średnia runda to dwa konkursy kwalifikacyjne 130 cm, oraz dwa finały 135 cm klasyczny dwufazowy i prestiżowy Speed & Music (sobota wieczór). Mała runda to szansa dla mniej doświadczonych par - konkursy 120 cm z finałem 125 cm.

 

Nie zabraknie ulubionych konkursów publiczności, takich jak Venus vs Mars w czwartek o 21:00 i Potęga Skoku w piątek o 20:45. Gwarantujemy dobrą zabawę podczas sobotniego konkursu Speed & Music (początek o 20:30). Wrażeń nie może zabraknąć również podczas pokazu elegancji i harmonii – CAVALIADA Dreessage Tour. Oprócz widowiska sportowego, organizatorzy przygotowali emocjonujące pokazy, które odbędą się w sobotę o godzinie 17:30.

 

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest bezpłatny program dla grup szkolnych i przedszkolnych. W piątek, 31 stycznia dzieci będą mogły podziwiać najlepszych polskich zawodników i zagraniczne gwiazdy „w akcji” na parkurze.

 

Od czwartku do niedzieli zapraszamy również na Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Podczas całej imprezy Cavaliada Lublin obowiązuje bezpłatny parking na terenie Areny Lublin.

 

 

 

 

CAVALIADA Lublin 30.01-02.02.2020 r.
Targi Lublin, ul. Dworcowa 11
Bilety dostępne na stronie
www.tobilet.pl  a także w salonach EMPIK

 

CAVALIADA Tour – najważniejsze informacje

CAVALIADA to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych CAVALIADA Tour. Celem wydarzeń jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania jeździectwem
i hodowlą koni.

CAVALIADA Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w czterech miastach: w Poznaniu, w Lublinie, w Krakowie oraz w Warszawie.

 

Trzy wymiary CAVALIADA Tour:

SPORT – CAVALIADA to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożeniu. CAVALIADA to jedno
z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata. Podczas eliminacji w Krakowie odbędą się przedostatnie eliminacje do:

  • Halowego Pucharu Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego,
  • Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi,
  • CAVALIADA Dressage Tour,
  • CAVALIADA Future.

 

POKAZY – Ważną częścią każdej edycji imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. Do tej pory na arenach CAVALIADA Tour można było zobaczyć pokazy woltyżerki, kadryl sulek oraz sikawek konnych,
 a także prezentacje ogierów zimnokrwistych, tancerzy z francuskiej grupy „Compagnie des Quidams” odwzorowujących ruch rumaków, grupę  oraz skaczących przez przeszkody, niczym konie, performerów z Horseman Team.

 

TARGI – Wydarzeniom z cyklu CAVALIADA Tour towarzyszą zawsze Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, na których wystawcy prezentują swoją ofertę. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

 

Ponadto przy okazji każdej edycji CAVALIADA Tour proponujemy także programy edukacyjne adresowane zarówno do dzieci, jak i do dorosłych; między innymi organizujemy szkolenia i wykłady w ramach HORSE&BUSINESS ACADEMY, podczas których doświadczeni praktycyi wykładowcy dzielą się swoją wiedzą z zakresu jeździectwa i hodowli koni.

 

 

Historia CAVALIADA Tour

 

Zawody jeździeckie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się  rokrocznie od roku 1993. Wyjątkiem był rok 2008, kiedy to na terenach targowych odbywała się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu i zmagania jeźdźców zostały przeniesionez tradycyjnego grudniowego terminu na luty następnego roku. W grudniu 2009 odbyły się natomiast przełomowe dla historii zawodów konnych – zawody Poznań Cup. Były to zawody w skokach przez przeszkody o ogólnopolskiej randze, których organizatorem po raz pierwszy były Międzynarodowe Targi Poznańskie, do tej pory będące tylko gospodarzem obiektu.

Marka CAVALIADA narodziła się w roku 2010. W Poznaniu odbyły się wtedy zawody
o randze międzynarodowej CSI-W z konkursem kwalifikacyjnym Pucharu Świata. Wtedy
też zarysowała się formuła zakładająca podział wydarzeń na część targową, sportową i pokazową. Dzięki temu wydarzenie zyskało kompleksowy charakter i zaczęło przyciągać nową, coraz szerszą publiczność. W roku 2012 Zarząd MTP podjął decyzję o organizacji CAVALIADY w Warszawie, a w 2013 także na Targach Lublin. W roku 2016 z okazji 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich w Kołobrzegu odbyła się specjalna edycja wydarzenia Cavaliada Summer Jumping,  pierwsze w Europie międzynarodowe zawody jeździeckie z areną sportową zlokalizowaną na piaszczystej plaży. W 2019 roku do lokalizacji jeździeckich zmagań dołączy także Kraków.