Historia na wyciągnięcie ręki

11.10.2019 15:39:12

Podziel się

W dniach 18-20 października w Targach Lublin będzie można znaleźć niezwykłe skarby! Historyczne pamiątki z wielu zakątków kraju pojawią się w jednym miejscu podczas wydarzenia „Militaria – Wystawa Historyczna”.

Oko w oko z historią

Wzrok zwiedzających będą przyciągać takie eksponaty jak oryginalny czołg Leopard, samolot ćwiczebny Miles Magister, Samochód pancerny "KUBUŚ", czy jedyny w Polsce egzemplarz trenażera czołgowego MPG 69. Pojawi się wiele pojazdów militarnych i zabytkowych – będzie możliwość przejażdżki niektórymi z nich!

Oprócz eksponatów na wystawie będzie można zobaczyć różnego rodzaju pokazy. Między innymi pokaz kucia broni, walki szablą, strzelanie z łuku tradycyjnego. Dla żądnych emocji będzie pokaz  szkolenia psów do zadań specjalnych i pokaz techniki spadochronowej oraz strzelnica ASG.

 

    

 

Historia dla młodych

Zarówno dzieci jak i dorośli zachwycą się wystawą modeli, w tym również tych zdalnie sterowanych. Najmłodsi będą mogli zostać jurorami w konkursie modelarskim. Organizatorzy zachęcają do udziału w wystawie nie tylko dorosłych miłośników historii, ale także dzieci i młodzież. – W programie mamy turniej gier historycznych, strzelnice paintballową, pokazy gier strategicznych oraz ścieżki edukacyjne przeznaczone dla dzieci – mówi dyrektor projektu Ewa Kołodyńska-Cioczek.

 

   

 

Dla pasjonatów historii

Aktywni poszukiwacze i odkrywcy historii będą się podczas wystawy czuli jak ryby w wodzie. Czekają na nich bowiem stoiska z wykrywaczami metali i odzieżą taktyczną. Odbędą się spotkania z historykami i autorami książek. Odwiedzi nas Adam Sikorski z programu "Było, nie minęło", Andrzej Kisiel - były komandos, autor książki "Trzynaście moich lat w JW GROM". Gościem wystawy będzie także Mariusz Borowiak - Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe. Uczestnik dwóch międzynarodowych ekspedycji na wrak niszczyciela eskortowego ORP Kujawiak. 

 

 

 

GODZINY OTWARCIA:

Piątek (18.10) - 11:00 - 17:00

Sobota (19.10) - 10:00 - 18:00

Niedziela (20.10) - 10:00 - 18:00

 

Więcej informacji:

www.historia.targi.lublin.pl

https://www.facebook.com/wystawahistoryczna

 

BILETY:

Bilety do nabycia w kasach biletowych podczas wydarzenia oraz online: https://tobilet.pl/events/militaria-xx-wieku-wystawa-historyczna/

 

 

CENY BILETÓW:

  • Normalny: 15 PLN
  • Ulgowy: 10 PLN - dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i studenci, emeryci i renciści z ważną legitymacją
  • Grupowe (pow. 20 os.): 8 PLN

Dzieci do lat 3 – wejście bezpłatne