Piotr Polk Gościem Specjalnym Lubelskiego Kongresu Designu

23.03.2019 17:55:03

Podziel się

Spotkanie z Gościem Specjalnym Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury - Piotrem Polkiem cieszyło się dużym zainteresowaniem.

To nie była zwykła rozmowa o meblach. Wręcz przeciwnie. Była to bardzo pasjonująca opowieść o pasji, o miłości do drewna i o tym dlaczego Piotr Polk rozpoczął swoją przygodę z meblarstwem, która trwa już ponad 22 lata. Spotkanie obfitowało w wiele wspomnień i opowieści o pierwszym meblach aktora, a także o tym jak rozrasta się kolekcja, która dzisiaj liczy już ponad 120 unikatowych mebli. Meble Piotra Polka są unikatowe i niepowtarzalne. Aktor tworzy je dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół. Jego prace można podziwiać na całym świecie m.in. w Australii. 

Piotr Polk opowiedział o tym jak wygląda proces twórczy, skąd czerpie inspiracje oraz jak pracuje nad swoimi meblami. Uczestnicy Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury dowiedzieli się jak zrodziła się ta niecodzienna pasja aktora oraz w jaki sposób aktor łączy ją ze swoim zawodem. Każde zdanie było niezwykle inspirujące i mamy nadzieje, że zachęciło uczestników Kongresu to tworzenia własnych projektów. 

Rozmowę z Piotrem Polkiem prowadziła Pani Bożena Lisowska - Radna Sejmiku Województwa, kobieta zaangażowana społecznie oraz miłośniczka designu.