Pojazdy wojskowe w Lublinie - to nie są ćwiczenia!

18.10.2019 10:41:02

Podziel się

Z całej Polski przyjeżdżają do Lublina pojazdy militarne, w tym czołg i samochody opancerzone. Nie są to ćwiczenia wojskowe lecz nasza wystawa historyczna. Od piątku do niedzieli w Targach Lublin będzie można zobaczyć eksponaty związane z historią i wojskowością.

Rozpoczęła się czwarta edycja wydarzenia „Militaria – Wystawa Historyczna”. Od piątku można podziwiać eksponaty z różnych dziedzin. W hali znajdują się pojazdy wojskowe takie eksponaty jak oryginalny czołg Leopard, samolot ćwiczebny Miles Magister, Samochód pancerny "KUBUŚ", czy jedyny w Polsce egzemplarz trenażera czołgowego MPG 69. Pojawi się wiele pojazdów militarnych i zabytkowych – będzie możliwość przejażdżki niektórymi z nich!

Oprócz eksponatów na wystawie będzie można zobaczyć różnego rodzaju pokazy. Między innymi pokaz kucia broni, walki szablą, strzelanie z łuku tradycyjnego. Dla żądnych emocji będzie pokaz  szkolenia psów do zadań specjalnych i pokaz techniki spadochronowej oraz strzelnica ASG.

 

Historia dla młodych

Zarówno dzieci jak i dorośli zachwycą się wystawą modeli, w tym również tych zdalnie sterowanych. Najmłodsi będą mogli zostać jurorami w konkursie modelarskim. Organizatorzy zachęcają do udziału w wystawie nie tylko dorosłych miłośników historii, ale także dzieci i młodzież. – W programie mamy turniej gier historycznych, strzelnice paintballową, pokazy gier strategicznych oraz ścieżki edukacyjne przeznaczone dla dzieci – mówi dyrektor projektu Ewa Kołodyńska-Cioczek.

 

Dla pasjonatów historii

Aktywni poszukiwacze i odkrywcy historii będą się podczas wystawy czuli jak ryby w wodzie. Czekają na nich bowiem stoiska z wykrywaczami metali i odzieżą taktyczną. Odbędą się spotkania z historykami i autorami książek i youtuberami.  Podczas wydarzenia wystąpi m.in. Adam Sikorski z programu "Było, nie minęło". Odbędzie się także spotkanie Andrzejem Kisielem - byłym komandosem, autorem książki "Trzynaście moich lat w JW GROM".