VI. Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

27.11.2018 11:43:43

Podziel się

Warsztaty rękodzielnicze i plastyczne, wystawa, degustacja dań regionalnych i Święty Mikołaj – to wszystko już 4 grudnia podczas niezwykłego wydarzenia. W centrum wystawienniczym Targów Lublin odbędzie się szósta edycja Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Prezydenta Miasta Lublin. Wstęp i udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Jak co roku głównym elementem Targów będzie część wystawiennicza połączona z kiermaszem prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Będzie można kupić ozdoby świąteczne i inne wyroby rękodzielnicze. Swoją ofertę mogą zaprezentować lubelskie firmy i pracodawcy zatrudniający lub chcący zatrudnić osoby niepełnosprawne, instytucje i organizacje realizujące projekty szkoleniowe kierowane do osób niepełnosprawnych, placówki terapeutyczne, edukacyjne oraz organizacje pozarządowe o społecznym profilu działalności.

Podczas Targów będzie można zobaczyć wystawę „Salon luster” prezentującą twórczość niepełnosprawnych uczniów i absolwentów oraz ich nauczycieli i terapeutów. Odbędą się również występy artystyczne osób z niepełnosprawnościami, w których zaprezentują się dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami.

Równolegle, pod okiem terapeutów zajęciowych odbywać będą się warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, podczas których własnoręcznie będzie można wykonać kartki i ozdoby świąteczne.

Uczniowie z  niepełnosprawnościami przygotowali także prezentację kuchni regionalnej połączoną z degustacją.

Targi odwiedzi także Święty Mikołaj, a na zakończenie przewidziano poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do odwiedzenia VI Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych – 4 grudnia w godz. 10.00-14.30.