Wielcy mistrzowie malarstwa zostaną na dłużej!

05.12.2018 13:34:02

Podziel się

Trójwymiarowa „Ostatnia wieczerza” będzie prezentowana w Targach Lublin aż do 21 grudnia. „Chrzescijaństwo w trójwymiarze” to pierwsza w Polsce tego typu wystawa. Połączenie klasyki malarstwa ze współczesną formą 3D gwarantuje nowe spojrzenie na obrazy takie jak „Święta Trójca” Rubensa, „Niewierny Tomasz” Caravaggia, „Kobieta przy studni” Carla Blocha i wiele innych.

Wystawa trwa od 17 listopada, a zakończy się przed Bożym Narodzeniem. Zwiedzający zobaczą reprodukcje 3D największych dzieł z różnych epok - od baroku do początków XX wieku. Obejrzenie wystawy to ciekawa lekcja historii sztuki, a zarazem religii. Nie tylko młodzież szkolna, ale też dorośli będą pod wrażeniem formy 3D najbardziej znanych obrazów Leonarda Da Vinci, Caravaggia, Rubensa, czy Rafaela Santi. Na wystawie można zobaczyć trójwymiarową wersję obrazu Salvator Mundi uznawanego za  najdroższy obraz świata oraz Ostatnią wieczerzę,  Kazanie na górze, czy Pokutującą Marię Magdalenę – są to tylko niektóre z ponad 40 eksponatów.

Wystawę można oglądać na antresoli C, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00, a w soboty i niedziele w godzinach 13:00-17:00. Bilety sprzedawane są pół godziny przed zamknięciem wystawy.

Uwaga! W dniach 14-16 grudnia wystawa będzie nieczynna z powodu odbywającej się w sobotę i niedzielę II Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Więcej informacji na stronie http://www.wystawapsow.com/

Ceny biletów:

Normalny – 15 zł

Ulgowy – 12 zł

Grupowy – 10 zł

Bilet grupowy 10 zł

Dowiedz się więcej na Facebooku https://www.facebook.com/events/260748347958172/