X edycja Targów LUBSACRO już za nami!

29.11.2018 16:17:48

Podziel się

Sztuka sakralna, wydawnictwa katolickie, turystyka religijna, budownictwo i wyposażenie kościołów, strefa fundacji i stowarzyszeń, to wszystko połączone z koncertami, 24 godzinnym uwielbieniem oraz niezwykłą Wystawą Mistrzów Malarstwa -  tak zapowiada się dziesiąta edycja Targów LUBSACRO w Lublinie.

Targi Sakralne LUBSACRO odbędą się w dniach 8-9 grudnia 2018r. w Targach Lublin, przy ul. Dworcowej 11. Ze względu na jubileusz, po raz pierwszy wydarzeniu towarzyszyło będzie Forum Charyzmatyczne Archidiecezji Lubelskiej oraz 24 godzinne uwielbienie pn. „#LublinUwielbia”.

Wystawcy LUBSACRO przygotowują całą gamę produktów, które służą poprawie estetyki obiektów sakralnych, ich funkcjonalności i praktyczności. Wśród wystawców są między innymi firmy zajmujące się budownictwem i architekturą obiektów sakralnych, producenci nagłośnienia i ogrzewania kościołów, wydawnictwa, fundacje i stowarzyszenia katolickie oraz biura podróży organizujące pielgrzymki. Podczas Targów i Forum Charyzmatycznego odbędzie się również PREMIERA pierwszej na świecie ewangelizacyjnej aplikacji oraz platformy internetowej dla wspólnot i parafii - AGAPPE.

Na Lubsacro pojawią się artyści, zajmujący się sztuką sakralną. Zobaczyć będzie można między innymi intrygującą wystawę Urszuli Bydlińskiej prezentująca cykl Madonn karmiących pt. -„ALMA MATER”. Wszystkie prace, które znajdą się na wystawie namalowane zostały przy użyciu skrajnych barw czarnej i białej, są  wykonane są techniką olejną na płótnie.

Podczas LUBSACRO 2018 w Targach Lublin obejrzeć będzie można również niezwykłą Wystawę Mistrzów Malarstwa pn. "Chrześcijaństwo w trójwymiarze". Jest to pierwsza w Polsce tego typu wystawa. Połączenie klasyki malarstwa ze współczesną formą 3D gwarantuje nowe spojrzenie na obrazy takie jak „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci, „Niewierny Tomasz” Caravaggia, „Kobieta przy studni” Carla Blocha i wiele innych.  Na wystawie zobaczyć będzie można ponad 40 dzieł z różnych epok, w tym uznany za najdroższy obraz świata - „Salvador Mundi” Leonarda da Vinci w wersji 3D.

Wstęp na Targi LUBSACRO jest bezpłatny. 

ZAPRASZAMY W GODZINACH:
8.12 - sobota - 12.00-18.30
9.12 - niedziela - 10.00-16.00 

 

Wejście na wydarzenie od strony Hali A, Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11.

 

WIĘCEJ O LUBSACRO  |  PROGRAM  |  #LUBLINUWIELBIA   |   WYSTAWA MISTRZÓW MALARSTWA W 3D