Już 12-14 maja odbędzie się największy w Polsce Zlot Miłośników Broni, Militariów i Survivalu!

Podziel się

Już teraz zaplanuj weekend pełen wrażeń zapoznając się z głównymi wydarzeniami!

 

Konferencja „Powszechna Obrona Polaków” (obowiązuje rejestracja na stronie obrona.targi.lublin.pl)

Specjalistyczna konferencja dedykowana edukacji obronnej, obronie cywilnej, służbom mundurowym związanym z powszechną ochroną ludności, urzędnikom państwowym i samorządowym z obszaru bezpieczeństwa, przedstawicielom sztabów kryzysowych, stowarzyszeń obronnych, służb i formacji ratowniczych, kadrze dydaktycznej powracającego do szkół przedmiotu przysposobienia obronnego oraz obywatelom pragnącym włączyć się aktywnie w działania pro-obronne poprzez różne formy aktywności np. sporty obronne, ratownictwo, współpraca z formacjami mundurowymi. Szczególnym odbiorcą jest młodzież zainteresowana tematyką obronności i służbą wojskową. Na konferencję obowiązuje rejestracja na stronie obrona.targi.lublin.pl

Więcej o konferencji >>> obrona.targi.lublin.pl

 

Wyjątkowe święto ustanowione przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w 1930 roku, wywodzące się  z tradycji edukacji wojskowej oraz funkcjonowaniem najstarszych w Polsce szkół specjalizujących się w nauczaniu taktyki wojennej. Obchody uświetnią pokazy paradne, apel, występ orkiestry wojskowej, prezentacja sprzętu wojskowego oraz przemarsz klas mundurowych. WSTĘP BEZPŁATNY.

Strefa Survivalu

Wiedza jak uzdatnić wodę, zbudować odpowiednie ognisko, schronienie, nawigować lub nastawić pułapkę może być bezcenna w kryzysowej sytuacji. Sztuka przetrwania jest rodzajem samoratownictwa, czyli radzeniem sobie w specyficznych warunkach. Survival to nie tylko ekstremalne sytuacje w dziczy, zdobyta wiedza pozwoli również przetrwać w mieście w codziennych zdarzeniach np. wypadku. Ważną część treningu survivalowego stanowi poszukiwanie dróg radzenia sobie z własnymi słabościami, z byciem świadomym siebie, swoich ograniczeń, ale i swoich nadzwyczajnych możliwości. Podczas Targów swoją bezcenną wiedzą w temacie surviavalu podzieli się  nasz Gość Specjalny, trener, twórca internetowego kanału Partyzanci Lubelszczyzny i ekspert w tej dziedzinie Paweł Szlendak.

Wystawa pojazdów militarnych:

Czołg Leopard, MRAP, Rosomak, moździerz  samobieżny, zestawy przeciwpancerne i przeciwlotnicze, pojazdy wykorzystywane  do zabezpieczenia medycznego i wszelkiego rodzaju działań poligonowych, transportery i wiele innych, będzie można zobaczyć z bliska podczas Zlotu Militaria Pro ARMA.

Strefa rekonstrukcji historycznych

Strefa Detektorystów

<< Bilety na 13- 14 maja dostępne na To Bilet >>