Największe Święto Fantastyki i Popkultury na Lubelszczyźnie

Podziel się

Festiwal StarFest w ciągu 3 dni przeniesie uczestników w magiczny świat szeroko pojętej fantastyki i popkultury poprzez rozmowy z fantastycznymi gwiazdami, prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne, konkursy, turnieje, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów oraz wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe czy planszowe.

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę podczas Fantastycznego Festiwalu Wyobraźni StarFest!

Gwiazdy na StarFest

Pierwszym nieodłącznym elementem Fantastycznego Festiwalu Wyobraźni jest obecność gwiazd. Nie mówimy tutaj o gwiazdach kosmicznych, ale o aktorach, youtuberach, reżyserach i twórcach, którzy wnieśli znaczący wkład w świat fantastyki i popkultury. Festiwal podczas tegorocznej edycji będzie gościł takie postacie jak Przemysław Kossakowski, znany z telewizji polski prezenter, dziennikarz i podróżnik, Urbex History - grupę przyjaciół prowadzących kanał na platformie YouTube zajmujących się eksploracją opuszczonych i zapomnianych miejsc, czy Tomasza Wróblewskiego - Prezesa Warsaw Enterprise Institute, dziennikarza, publicystę, który jest twórcą takich tytułów, jak „Newsweek Polska" oraz „Forbes Polska", a także wielu innymi fantastycznych gości. Spotkania z artystami to prawdziwa gratka dla fanów, którzy mogą zadawać pytania, zdobywać autografy i rozmawiać z osobami, które odgrywają kluczowe role w ich ulubionych produkcjach.

 

Koncerty, Cosplay i Klimat

StarFest to także miejsce, gdzie miłośnicy muzyki fantastycznej znajdą coś dla siebie. Zaplanowana ogromna ilość koncertów, często inspirowanych motywami z filmów i książek czy kultury słowiańskiej to doskonała okazja, by przenieść się w świat ulubionych historii. Ale nie tylko muzyka jest ważna - klimat festiwalu tworzą również uczestnicy, którzy przychodzą na niego przebrani za postacie z fantastyki. Zobaczyć można tu zarówno cosplay klasycznych Jedi, jak i postaci z "Grę o tron" czy "Harry'ego Pottera". Kostiumy są ważnym elementem festiwalu, ponieważ  podczas konwentu odbędzie się Konkurs Odlotowych Wcieleń KOSplay! Będzie to szansa, aby wystąpić w wykonanym przez siebie cosplay'u, pochwalić się swoimi umiejętnościami twórczymi i aktorskimi oraz zostać za to nagrodzonym. Wręczymy nagrody za najlepszy kostium, solowy występ, scenkę grupową, najlepszego cosplayera oraz zostanie wręczona nagroda publiczności. Pula nagród obejmuje nagrody pieniężne w łącznej wysokości 1500 zł oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

 

Warsztaty i Prelekcje

Festiwal to prawdziwy raj dla miłośników literatury fantastycznej. Autorzy i badacze tego gatunku prowadzą prelekcje na temat swoich twórczości i analizują najważniejsze aspekty fantastyki. Jednym z wyjątkowych wykładów jest "Prawa Ucznia w Hogwarcie". To fascynująca podróż w świat "Harry'ego Pottera", gdzie uczestnicy dowiadują się o zasadach panujących w słynnym szkolnym zamku, kary za złamanie reguł i przywileje uczniów. Inna prelekcja, "Co Kryje Morska Ton?", odkrywa tajemnice żeglarskiego folkloru i przesądów. To podróż w morskie opowieści i legendy, które fascynują ludzi od wieków. Dla tych, którzy chcą tworzyć własne opowieści, festiwal oferuje warsztaty dotyczące pisania opowiadań sci-fi/fantasy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, jak GPT-3. To niezwykła okazja, by rozwijać swoją kreatywność przy wsparciu ekspertów.

 

Strefa Gier

StarFest nie zapomina o miłośnikach gier planszowych i rozrywki wirtualnej. W specjalnie przygotowanej strefie Games Room uczestnicy mogą zapoznać się z najnowszymi tytułami z gatunku fantasy i science fiction, a także wziąć udział w turniejach, które przyciągają zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grami. To idealne miejsce, by spróbować swoich sił w wirtualnym świecie, a także zanurzyć się w fascynującym świecie gier planszowych, które rozwijają taktyczne umiejętności i kreatywność graczy. Games Room oferuje coś dla każdego, niezależnie od preferencji, zachęcając do eksploracji różnych form rozrywki. Games Room będzie czynny całą dobę.

Strefa dla dzieci

Jedną z misji festiwalu jest usuwanie bariery międzypokoleniowej i dbanie o to, by pasja do fantastyki była przekazywana także najmłodszym. Strefa dla dzieci to miejsce, gdzie najmłodsi uczestnicy festiwalu mogą odkrywać świat fantazji i nauki w sposób dostosowany do ich wieku. Organizowane są tu różnorodne warsztaty, gry i zabawy, które rozwijają wyobraźnię i kreatywność dzieci, pozwalając im na pełne zaangażowanie w festiwalową przygodę. To także doskonała okazja do stworzenia wspólnych wspomnień rodzinnych.

A to nie wszystko! Na Festiwalu nie zabraknie także stoisk handlowych i tematycznych, na których będziecie mieli szansę zakupić unikalne gadżety, zbiory książek, komiksów, figurek i innych przedmiotów związanych z fantastyką i popkulturą.

Aby zanurzyć się w pełni w atmosferze Festiwalu przygotowaliśmy również specjalną strefę Sleep Room. To miejsce przeznaczone do noclegu, gdzie uczestnicy będą mogli odpocząć po intensywnym dniu pełnym atrakcji i zabawy. Sleep Room jest już wliczony w cenę biletu, więc przy zakupie biletu zyskujecie także dostęp do tej wyjątkowej strefy relaksu i snu. Jedyne co należy zrobić przed przyjazdem na Festiwal to wypełnić formularz, dzięki któremu uczestnik zamelduje swój pobyt https://starfest.pl/pl/o-festiwalu/sleep-room/ .

Więcej szczegółowych informacji oraz program wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej festiwalu https://starfest.pl/pl/.