Spotkania z ekspertami, wystawy sprzętu i pokazy - wszystko dla pasjonatów przygód w terenie!

Podziel się

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, pasjonatów strzelectwa, entuzjastów survivalu oraz kolekcjonerów na niezapomniane wydarzenie, które połączy w sobie pasję, wiedzę, gusta kulinarne i możliwości zakupowe w jednym miejscu!

Strefa taktyczno-survivalowa

Chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności, fascynuje Cię sztuka przetrwania, pamiętaj -  będziesz potrzebował odpowiedniego sprzętu, który sprawdzi się nawet w  najtrudniejszych warunkach.  Podczas Militaria 2024 czekają na Ciebie najnowsze produkty i usługi branży odzieżowej i militarnej. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz dla komfortu i doskonalenia umiejętności. W ofercie: odzież, obuwie, sprzęt termowizyjny, latarki, noże, artykuły strzeleckie, sprzęt biwakowy oraz usługi szkoleniowe. Program uzupełnią specjalistyczne pokazy ratownictwa medycznego. Ratownictwo medyczne w  trudnych warunkach to dziedzina, która koncentruje się na udzielaniu pomocy medycznej w ekstremalnych sytuacjach, takich jak obszary działań wojennych, katastrofy naturalne, czy też odległe tereny, gdzie dostęp do standardowej opieki zdrowotnej jest ograniczony lub niemożliwy.

 

Gotowanie na żywo

Będziesz miał okazję wyruszyć w kulinarną podróż, uczestnicząc w emocjonującym pokazie oraz degustacji potraw z dziczyzny. Wraz z szefem kuchni „DzikiŁosiu” oraz Partyzantami Lubelszczyzny, odkryjesz niezwykłe smaki natury, w ich najczystszej formie. Dania z dziczyzny są zaliczane do specjalności polskiej kuchni. Podczas pokazu poznasz tajniki konserwacji i prawidłowej obróbki mięsa, posmakujesz „świeżonki à la Szlendi”, a zdobytą wiedzę będziesz mógł wykorzystać  podczas  wypadów w teren oraz w sytuacjach kryzysu. Zapraszamy na wspólne gotowanie i opowieści kulinarne!

 

Goście specjalni

Podczas Zlotu Militaria 2024 wystąpią: Paweł Szlendak – Partyzanci Lubelszczyzny – ekspert sztuki przetrwania oraz survivalu, autor programu „Przetrwaj i Wygraj”, Janusz Jarosławski - pisarz, publicysta, ekspert historyczny, znawca i kolekcjoner broni białej, fotograf, autor m.in. „Trylogii Oręża Niepodległej”, Adam Sikorski - dziennikarz, reżyser, scenarzysta,  poeta, twórca programu „Było, nie minęło - Kronika Zwiadowców Historii”, obecnie prowadzący „Kanał Historyczny Adama Sikorskiego”, NAVAL - były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM, konsultant, autor wielu publikacji, mentor, prowadzący program survivalowy „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury”, wykładowca.

 

Wystawa sprzętu i pojazdów militarnych

Czołg ABRAMS, MRAP, zestawy przeciwpancerne i przeciwlotnicze, pojazdy wykorzystywane  do zabezpieczenia medycznego i wszelkiego rodzaju działań poligonowych, transportery i wiele innych, będzie można zobaczyć z bliska podczas Zlotu Militaria. Na wystawie zobaczysz również pojazdy nietypowe, tworzone przez studentów jednej z lubelskich uczelni, zbudowane z myślą o trudnym terenie, w tym pojazd, który zajął II miejsce w prestiżowym konkursie Shell Eco Marathon.

 

Dobre wieści dla miłośników strzelectwa! 

Czy masz celne oko? Przekonaj się i skorzystaj ze strzelnicy ASG przygotowanej podczas zlotu Militaria. Specjaliści przygotują dla Ciebie specjalny tor symulujący działania w  budynkach (CQB).  Twoim zadaniem będzie przechodzenie przez kolejne pomieszczenia, identyfikacja celów i ich wyeliminowanie przy pomocy replik ASG.

Dla uczestników udostępniona zostanie również strzelnica laserowa –– nowe narzędzie treningu strzeleckiego i bezpiecznej zabawy dla osób w każdym wieku! W trakcie treningu postrzelasz  z replik broni palnej, emitujących promień lasera.

Dla posiadaczy broni i entuzjastów strzelectwa proponujemy odwiedzenie strefy specjalistycznej, w której znani producenci i dystrybutorzy zaprezentują najnowsze nowinki branżowe. Całość dopełni wystawa i giełda militarna.

Edukacja i służba wojskowa

10 maja o godz. 11 odbędą się II wojewódzkie obchody Dnia Kadeta – wyjątkowe święto ustanowione przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w 1930 roku, wywodzące się  z tradycji edukacji wojskowej oraz funkcjonowaniem najstarszych w Polsce szkół specjalizujących się w nauczaniu taktyki wojennej. Obchody uświetnią pokazy paradne Kadetów, uroczysty apel z udziałem  orkiestry wojskowej i prezentacją sztandarową. Dniu Kadeta towarzyszyć będą punkty rekrutacyjne, w których osoby zainteresowane załatwią niezbędne formalności związane z aplikowaniem do służby w wojsku.

 

Co, gdzie, kiedy?

10 maja  – 11:00 – 18:00

11 maja – 10:00-18.00

12 maja 2023– 10:00 – 17:00

Targi Lublin SA, ul. Dworcowa 11 (hala C)

Więcej informacji: www.militarialublin.pl

Program wydarzenia: https://historia.targi.lublin.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/program-wydarzenia/

Plan hali i lista wystawców: https://historia.targi.lublin.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/lista-wystawcow-oraz-plan-ekspozycji/

Bilety: https://tobilet.pl/targi-lublin-militaria-2024.html