Konferencja Check IT

14.03.2022 10:00:40

Podziel się

Rozpoczęła się siódma edycja największej konferencji dla młodych pasjonatów IT!

Rozpoczęła się długo wyczekiwana, siódma edycja jednego z największych, bezpłatnych wydarzeń informatycznych kierowanych do uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych - konferencja Check IT oraz towarzyszące jej wydarzenie Check IT Junior dla szkół podstawowych.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Lublin we współpracy z uczelniami oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. Jest nam niezmiernie miło, że jako Partner Strategiczny Targi Lublin S.A. mogły dołożyć swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia.

Wydarzenie odbędzie się w formule online na platformie www.checkit.lublin.eu

W programie na dziś (14 marca) zaplanowano m.in. prelekcje online oraz spotkania z przedstawicielami uczelni oraz firm z branży IT na wirtualnych stoiskach promocyjnych.

W gronie Wystawców znalazły się również Targi Lublin. Na naszym stoisku zaprezentujemy Wam nasz najnowszy projekt KATALOGU EDUKACJA 2022/2023 dedykowany młodzieży, która stoi przed wyborem dalszej ścieżki edukacji.

Drugiego dnia (15 marca) odbędą się warsztaty online, podczas których uczniowie nabędą podstawowe umiejętności m.in. z programowania, nauczą się tworzenia prezentacji czy pisania własnego bota do gry, a także zgłębią wiedzę z obszarów UX Design, Infobrokeringu czy też Design Thinking.

Konferencja Check IT ma na celu poszerzenie wiedzy i zainteresowań uczniów z zakresu nowych technologii, promocję lubelskiej branży IT, a także zachęcenie młodzieży do studiowania kierunków informatycznych na lubelskich uczelniach.