Targi i Forum Charyzmatyczne

LUBSACRO

08-09.12.2018, Lublin

Sztuka sakralna , dewocjonalia, wydawnictwa katolickie, turystyka religijna, strefa fundacji i stowarzyszeń katolickich, to wszystko połączone z koncertami i 24 godzinnym uwielbieniem -  tak zapowiada się X edycja Targów Sakralnych LUBSACRO w Lublinie. Na wydarzenie zapraszamy zarówno księży i zakonników, jak i osoby świeckie. 

LUBCASCRO odbędzie się w dniach 8-9 grudnia 2018 roku. Imprezą towarzyszącą będzie Forum Charyzmatyczne, organizowane w dwóch lokalizacjach: na terenie Targów Lublin oraz Centrum Spotkania Kultur.

W Targach Lublin razem z LUBSACRO odbędzie się czuwanie #LublinUwielbia.

W programie #Lublinuwielbia:  

  • Uwielbienie 24h
  • Modlitwa o uzdrowienie (o. Józef Witko)  
  • Modlitwa wstawiennicza  
  •  Strefa adoracji  
  • Spotkania podzielone na bloki tematyczne. 

Druga część wydarzenia, czyli Forum Charyzmatyczne rozpocznie się dzień wcześniej, 7 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

Podczas Targów i Forum Charyzmatycznego odbędzie się również PREMIERA pierwszej na świecie ewangelizacyjnej aplikacji oraz platformy internetowej dla wspólnot i parafii - AGAPPE.

Podczas LUBSACRO 2018 w Targach Lublin obejrzeć będzie można również niezwykłą Wystawę Mistrzów Malarstwa pn. "Chrześcijaństwo w trójwymiarze". Jest to pierwsza w Polsce tego typu wystawa. Połączenie klasyki malarstwa ze współczesną formą 3D gwarantuje nowe spojrzenie na obrazy takie jak „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci, „Niewierny Tomasz” Caravaggia, „Kobieta przy studni” Carla Blocha i wiele innych.  Na wystawie zobaczyć będzie można ponad 40 dzieł z różnych epok, w tym uznany za najdroższy obraz świata - „Salvador Mundi” Leonarda da Vinci w wersji 3D.

Targi LUBSACRO swoim zasięgiem obejmują wciąż powiększający się obszar, na który składają się między innymi: Archidiecezja Lubelska, Diecezja Siedlecka i Sandomierska, Archidiecezja Białostocka, Diecezje Drohiczyńska i Łomżyńska, Archidiecezja Przemyska, Diecezja Rzeszowska i Zamojsko - Lubaczowska, Diecezja Radomską, Archidiecezja Warszawska i Diecezja Warszawsko - Praska, a nawet diecezje z Ukrainy.

 

Wstęp na Targi LUBSACRO jest bezpłatny. 

ZAPRASZAMY W GODZINACH:
8.12 - sobota - 12.00-18.30
9.12 - niedziela - 10.00-16.00 

 

Wejście na wydarzenie od strony Hali A, Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11.

 

WIĘCEJ O LUBSACRO  |  PROGRAM  |  #LUBLINUWIELBIA   |   WYSTAWA MISTRZÓW MALARSTWA W 3D

 

;