Sport i Zabawa

Podziel się

W Lublinie znajdziemy liczne obiekty sportowe, które zarówno pozwolą nam zadbać o utrzymanie się w dobrej kondycji, jak i aktywnie spędzić czas po uczestnictwie w targach. Znajdziemy tu nie tylko standardowe siłownie czy baseny, ale również miejsca, w których aktywność fizyczna może przerodzić się w świetną zabawę. Wiele z miejsc znajduje się blisko Targów Lublin więc tym bardziej warto z nich skorzystać.

Baseny

Aqua Lublin - największy i najnowocześniejszy aquapark z basenem olimpijskim w Lublinie, znajduje się tuż obok Targów Lublin. Znajdziemy tam atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych, między innymi: wodny plac zabaw, jacuzzi, basen do nauki pływania, rwącą rzeka prowadzącą na zewnątrz obiektu, zjeżdżalnie rurowe oraz szeroka zjeżdżalnia rodzinna, zewnętrzny basen całoroczny z podgrzewaną wodą oraz saunarium z gabinetem masażu. Na terenie obiektu zlokalizowana jest też siłownia. W mieście znajdują się też kilka innych basenów m.in. Strefa H2O przy Alejach Zygmuntowskich czy Centrum Sportowo-Rekreacyjne Łabędzia.
www.mosir.lublin.pl/obiekty 

Rollmania/ Icemania

Zaledwie kilkaset metrów od Targów można aktywnie spędzić czas na rolkach lub łyżwach – w zależności od pory roku. Rollmania to raj dla wszystkich fanów jazdy na wrotkach i rolkach. Na torze wrotkarskim możemy stawiać pierwsze kroki oraz doskonalić jazdę przy muzyce i efektach świetlnych. Jednorazowo z toru wrotkarskiego może korzystać 120 osób. Otwarta jest od marca do września. W październiku obiekt zamienia się w Icemanię czyli kryte lodowisko z wypożyczalnią łyżew.
www.mosir.lublin.pl/obiekty/rollmania  www.mosir.lublin.pl/obiekty/icemania

BOUNCE Poland

Nietypowy sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, wymagający dobrej kondycji i wytrzymałości. W dmuchanym parku rozrywki Bounce znajdziemy atrakcje takie jak Łapu-capu, Nogozwalacz czy Koloseum.
www.bouncepoland.pl

Mania Skakania to pierwszy park trampolinowy w Lublinie. 

Kolejną atrakcją, która znajduje się w pobliżu Targów jest Mania Skakania.  To kompleksowe centrum rozrywki dla osób w każdym wieku. Znajdziemy w nim między innymi: trampoliny poziome i skośne, basen z gąbkami, koszykówka na trampolinach, trampolinowe boisko do siatkówki i zbijaka, park linowy (czynny również zimą), salę zabaw, barek.
www.maniaskakania.pl

Drift Trike

Pierwszy w Polsce tor kryty do jazdy na pojazdach Drift Trike, Crazy Kart XL i Trike. Drift Trike to trzykołowy pojazd, przypominający rower z dwoma mniejszymi kołami z tyłu i jednym dużym z przodu, a specjalny rękaw z PCV z przodu pojazdu umożliwia jazdę bokiem. Solidną dawkę adrenaliny zapewnia nie tylko jazda wyścigowa, ale również w pojedynkę.
www.drift-trike.pl

 

 

Wrotkowisko SkateTown

SkateTown to jedna z nowszych atrakcji w Lublinie. Organizowane tam są wydarzenia sportowe i muzyczne, podczas których można sprawdzić swoje umiejętności jazdy na wrotkach, ale również nabyć lub ulepszyć technikę z pomocą instruktorów. Obiekt posiada także strefę gastronomiczną, w której można odpocząć od sportowych zmagań.
www.skatetown.pl

LetMeOut

Zabawa typu escape room – pokój zagadek, zapewnia świetną rozrywkę intelektualną. Na wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia mamy tylko 60 minut i trzeba to zrobić za pomocą znalezionych przedmiotów i wskazówek. Do wyboru jest wiele pokoi o różnej tematyce – między innymi Kraina Czarów, Cela, Skarbiec, Dziki Zachód czy Komisariat. W każdej grze udział może wziąć od 2 do 4 osób, zależnie od wielkości sali i trudności zadania.
www.lublin.letmeout.pl/

Słoneczny Wrotków

Kompleks Słoneczny Wrotków (otwarty w okresie wakacyjnym) składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu  znajduje się również 100 metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna oraz zjeżdżalnia ,,cebula”.
www.mosir.lublin.pl/obiekty/sloneczny-wrotkow/